Blog Izy Budajczak-Moder
Blog > Komentarze do wpisu
Jaką szkołę wybrać?

Niebawem nowy rok szkolny, który będzie pierwszym rokiem z "nowym prawem", dotyczącym edukacji domowej.

Jaką szkołę wybrać?

To pytanie, jakie pojawia się w głowach rodziców, zastanawiających się, czy zostawić dziecko w szkole poza województwem, czy szukać nowej szkoły we własnym województwie? Szczególnie ważne jest to dla rodziów, którzy mają młodsze dzieci, nie objęte jeszcze obowiązkiem szkolnym, a które zamierzają w przyszłości również uczyć w domu. 

Komu te rozterki "zawdzięczamy"?

Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że zmiany prawne, które wprowadziło, są korzystne dla dzieci edukacji domowej, ponieważ umożliwiają korzystanie z oferty szkoły, a o takie rozwiązanie zabiegali przecież sami rodzice, "reprezentowani" przez tzw. Grupę Roboczą. Na temat tego tworu już się wypowiadałam, więc nie będę się powtarzać (jaki koń jest, każdy widzi, a kto nie widzi, temu współczuję). Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie to, czy uczestniczenie w grupie roboczej syna urzędnika MEN, to nie konflikt interesów?! 

Urzędnicy nie chcą zrozumieć, że "rasowi" edukatorzy domowi nie potrzebują wsparcia szkoły!

Jaką więc szkołę wybrać?

W różnych miejscach Internetu możemy znaleźć oferty szkół "życzliwych edukacji domowej". Co to znaczy "życzliwa szkoła"? Czy szkoła, w której dzieci otrzymują same "6", choć na nie nie zasługują, jest życzliwą?! Wiem, że takie są! Są szkoły, których "emisariusze" na forach piszą: "Nasza szkoła jest najlepsza, kontakt na priv." Dlaczego na priv?! Jeśli szkoła jest dobra, napisz/powiedz o tym publicznie, nie wstydż się, no chyba, że ...!

Wiem, że dobre szkoły nie muszą korzystać z kiepskiego PR. Wiem również, że dobre szkoły w ostatecznym rozrachunku nie krzywdzą dzieci edukacji domowej!

A które szkoły sama uważam za dobre, można znaleźć na stronach Instytutu Educatio Domestica.

wtorek, 01 sierpnia 2017, mamareszke

Polecane wpisy

Komentarze
2017/11/07 12:08:46
Ciężki wybór i lepiej się dobrze zastanowić nad tym co będzie odpowiednie, takie "życzliwe" szkoły mogą nie być dobrym pomysłem.
-
2017/11/20 14:45:45
Nie znam osobiście nikogo, kto korzystałby z takiego kształcenia, również nie jestem pewny czy będzie to dobry pomysł.