Blog Izy Budajczak
piątek, 26 czerwca 2015
"Wielki upadek małej Lubczyny"?

Tytułowy cytat pochodzi z wypowiedzi jednej z mam edukacji domowej, z którą rozmawiałam telefonicznie. Nie mogę zgodzić się z tymi słowami! To nie upadek Lubczyny jako szkoły, to wielki upadek jednego człowieka. Nader ważna w życiu jest pokora, jednak niektórzy, niestety, tego nie rozumieją.   

Szkoła w Lubczynie nadal będzie istnieć, z nowym dyrektorem, Panią Alą Dąbrowską, której życzę powodzenia.

Osobiście już na zawsze będę związana z Lubczyną, przynajmniej emocjonalnie! 

10:05, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 czerwca 2015
Już za parę dni, za dni parę ...

Wakacyjnych przyjemności!

00:26, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Posobotnie echa!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie na sobotnie spotkanie rodzin edukacji domowej. Gościliśmy domowych edukatorów z kilku województw. Spędziliśmy ten czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Szczególne podziękowania kieruję do Kasi i Natalii za ich wszechstronną pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia!

Podziękowania należą się również Marii Radojewskiej za wynajęcie pomieszczeń Centrum Fizjoterapeutycznego i Edukacyjnego na potrzeby naszego spotkania, Marzenie i Piotrowi Lisiakom za ich pomoc, Restauracji "Kryształowa", a szczególnie Pani Anieli Kusz, a wreszcie obsłudze Pałacu w Pawłowicach, gdzie nasi goście mogli przenocować!

Dziękuję też swej córce, Emilce, za zaopiekowanie się dziećmi!

00:00, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 czerwca 2015
Sobotnie spotkanie

Drodzy Państwo, spotkamy się w najbliższą sobotę, około 10 rano, w Centrum Fizjoterapeutycznym i Edukacyjnym Maria Radojewska, które znajduje się w Poniecu, przy ul. Kościuszki 19.

Cieszymy się na to spotkanie z Państwem!

23:10, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 czerwca 2015
Zapraszamy do Ponieca

Wspólnie z mężem zapraszamy Państwa na spotkanie rodzin edukacji domowej do Ponieca. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie gotowości do wzięcia w nim udziału do najbliższej środy, 10 czerwca br.

23:40, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 maja 2015
Errare humanum est,

in errore perservare stultum!

23:30, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 maja 2015
Gratulacje dla Prezydenta Elekta!

...

23:19, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 maja 2015
Już bez znaku zapytania!

Jak możecie Państwo zauważyć (sama dowiedziałam się o tym fakcie od rodziców), przestałam być konsultantem ds. edukacji domowej Szkoły w Lubczynie. To przykre!

W miejscu, gdzie wcześniej figurowały dane moje i mojej córki, obecnie znaleźć można jedynie imię: Emilia i błędny numer naszego telefonu. 

Prawdziwy numer to: 602 403 492

Nasz adres e-mail: homeed@poczta.onet.pl

23:20, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 maja 2015
Współpraca z Lubczyną?

...

09:27, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 kwietnia 2015
Bajka o żelaznym wilku (z wyjaśnieniami)

Niedawno, całkiem niedawno temu … Gazeta Dziennik Prawny doniosła o nieomal ogólnokrajowym „powstaniu kwietniowym” samorządowców, jakie wybuchło przeciwko przymusowi wypłacania dotacji szkołom współpracującym z rodzinami edukacji domowej (do jednego wora trafiły rodziny mieszkające w Polsce, i te, które w pogoni „za chlebem” osiadły poza granicami kraju).

Przecież te szkoły nic nie robią – powiadają włodarze – a olbrzymie (w miliony idące) pieniądze biorą! Godnać to podziwu troska o racjonalne wydawanie „wspólnych” pieniędzy.

Z tym swoim wiekopomnym odkryciem udali się z petycją do Jejmości Minister JK-R, a Ta, a juści, przyjęła ich ciepło. I im, i czytelnikom GDP solennie przyrzekła sprawą w najbliższej przyszłości się zająć (sama Ona przecie „Chodząca Odpowiedzialność”). Dotacje zostaną więc tym szkołom znacząco obcięte, by cwaniactwu i pazerności (które w środowisku edukacji domowej są przecież obecne!) dać twardy odpór. A potem wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie …

Że też takie "bajki" poważna Gazeta wypisuje?!

Pani Minister powinna wiedzieć (od tego ma czynowników), że manipulacji na dotacjach dla uczniów edukacji domowej Ministerstwo już nieraz się dopuszczało. Najpierw i dawno temu zwyczajnie, a całkowicie bezprawnie, zawłaszczało całość tych środków. Po szeregu naszych doniesień do prasy, Ministerstwo chyłkiem się z owej grabieży wycofało (wycofując też okólnik w tej sprawie).

Niezależnie od tego, kto nakręcił kolejną w tym zakresie intrygę, pod koniec 2013 roku Naczelnik Przedszkoli MEN wydał „interpretację” przepisów ustawy, wedle której placówkom sprawującym nadzór nad „domowymi zerówkowiczami” dotacje z tytułu tych dzieci w ogóle nie przysługują.  Samorządowcy zażądali więc ... zwrotu pokaźnych sum, odmawiając wypłaty kolejnych dotacji!

Jednak, zdaniem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich RP, interpretacja taka jest niedopuszczalna!

Teraz mamy do czynienia z kolejną odsłoną tej pseudo-demokratycznej farsy.

Dlaczego farsy? A dlatego, że samorządowcy, robią za „pożytecznych idiotów” zgłaszając swoje postulaty, bo efekt będzie taki, iż także i oni, choć ostrzą sobie na nie zęby, tych dotacji nie zobaczą. MEN, mając pełne dane, które właśnie skrupulatnie i zapewne nie na darmo gromadzi, wypłaci tym „idiotom” już pomniejszone środki. I, jak za dawnych, dobrych czasów, pieniądze zostaną w Warszawie (a premie trafią do operatywnych pracowników MEN)!

A dlaczego pseudo-? Kłopot polega na tym, że wymarzone przez urzędników „rozwiązanie” stanowi ewidentną dyskryminację, wykluczoną przez Konstytucję RP, dyskryminację obywateli-rodziców uczniów edukacji domowej i opiekuńczych dla nich szkół. Owe „marnotrawione dotacje” pochodzą z podatków tychże obywateli i przysługują wyłącznie ich dzieciom! A szkołom się należą, ponieważ  szkoły te robią dla swoich podopiecznych naprawdę wiele (przynajmniej większość z nich).

A na krótkowzroczną pazerność i arogancję władzy odtrutką będą wyroki wymiaru sprawiedliwości, do kontaktu z którym zachęca Rzecznik Praw Obywatelskich (w piśmie do mojego męża z dnia 19 stycznia br.). 

23:42, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
| < Lipiec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zakładki:
CIEKAWOSTKI
EDUKACJA
FRIENDS
GRUPA ANIMACJI SPOŁECZNEJ
KSIĄŻKI
MEDIA O ED.
MY I MEDIA
Oprócz wyrabiania w dzieciach umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, uczymy oporu wobec presji i schematów społecznych.
POLECAM
PRZYJAZNE SZKOŁY
RODZINY ED
ULUBIONE BLOGI