Blog Izy Budajczak
sobota, 29 sierpnia 2015
"Pani Izo, czy Pani słyszała, ... czy Pani czytała ...?"

Tego typu pytania stawiają mi różne osoby w ostatnim czasie, w odniesieniu do licznych "komunikatów" (pojawiających się tu i ówdzie), formułowanych przez P.P. Strzeleckich.

Informuję zatem niniejszym, że nie zamierzam komentować tego, co ci dwoje wypisują na mój temat, wikłając w to także mojego męża, ponieważ byłoby to poniżej mojej godności. Mogę tylko oświadczyć, iż konflikt między P. Strzelecką a mną nie był spowodowany niedomówieniami w relacjach prywatnych. Rzecz szła o przyzwoitość wobec rodzin edukacji domowej, w sytuacji odebrania P. Strzeleckiej szkoły przez Burmistrza Goleniowa.

Nie zamierzam też tłumaczyć się z tego, że P. Strzelecka płaciła mi za moją "pracę". Ani nie prosiłam, ani tym bardziej nie żądałam zapłaty, propozycja w każdym z wymiarów wyszła z drugiej strony. Ja co do tego od początku zgłaszałam wobec niej wątpliwości. Pamiętam, jak "P. Dyrektor" mówiła, że nie może mnie skrzywdzić, bo "ręka by jej uschła". Powtórzyła to także na początku bieżącego roku. Mam nadzieję, że obie ręce ma sprawne.

I jeszcze jedna rzecz. Pisząc te słowa ryzykuję pozwem w sprawie naruszenia dóbr osobistych P. Strzeleckiej, bo tym grozi mi na polecenie swojej "Mocodawczyni" Kancelaria Prawnicza ze Szczecina (wezwanie otrzymałam w mijającym tygodniu, mając na spełnienie roszczenia ... jeden dzień), w odniesieniu do mojego ostatniego wpisu na blogu, pod tytułem: Kategoryczne "NIE" dla edukacji domowej w Górce Duchownej.

16:03, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 sierpnia 2015
Kategoryczne "NIE" dla edukacji domowej w Górce Duchownej!

Skompromitowana założycielka fundacji i dyrektorka szkoły ucieka z zachodnio-pomorskiego do Wielkopolski. Tylko czekać, jak w lokalnych mediach pojawią się kolejne doniesienia na temat tej osoby. A że się pojawią to pewne, bo tacy ludzie się nie zmieniają! 

14:00, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2015
Zaprzysiężenie

Pana Prezydenta Andrzeja Dudy

21:54, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 sierpnia 2015
SPE po raz 24

...

20:28, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 sierpnia 2015
Jaką szkołę wybrać?

Mimo upływu czasu i rosnącej wraz z nim wiedzy na temat szkół "życzliwych" edukacji domowej, nadal spotykam się z pytaniem: Jaką szkołę wybrać?

Wiecie Państwo, że byłam dotąd związana ze szkołami, prowadzonymi przez P. Strzelecką. Niestety, z dniem 29 maja br. "Pani Dyrektor" w trybie natychmiastowym zerwała współpracę. Do tej kwestii wrócę przy następnej okazji.

Na dzień dzisiejszy polecam następujące szkoły

1. Szkoły prowadzone przez P. Artura Abramowicza w Sulejówku (tel. 693 548 901);

2. Szkoły prowadzone przez P. Jarosława Pietrzaka w Poznaniu (tel. 504 297 080);

3. Szkołę prowadzoną przez P. Alinę Dąbrowską w Lubczynie (tel. 882 153 422).

Linki do wskazywanych szkół zamieszczam w zakładkach. 

11:19, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 sierpnia 2015
Godzina W

17:19, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lipca 2015
Stare, dobre małżeństwo czyli 30 lat minęło

22:54, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
...

...

14:27, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 lipca 2015
Edukacja domowa w Lubiążu

Po raz kolejny na Slot Art Festival obecna była edukacja domowa. Spotkania aranżowała Chrześcijańska Szkoła im. Króla Dawida z Poznania, a mój mąż wystąpił jako jeden z gości.

23:22, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 czerwca 2015
"Wielki upadek małej Lubczyny"?

Tytułowy cytat pochodzi z wypowiedzi jednej z mam edukacji domowej, z którą rozmawiałam telefonicznie. Nie mogę zgodzić się z tymi słowami! To nie upadek Lubczyny jako szkoły, to wielki upadek jednego człowieka. Nader ważna w życiu jest pokora, jednak niektórzy, niestety, tego nie rozumieją.   

Szkoła w Lubczynie nadal będzie istnieć, z nowym dyrektorem, Panią Alą Dąbrowską, której życzę powodzenia.

Osobiście już na zawsze będę związana z Lubczyną, przynajmniej emocjonalnie! 

10:05, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 czerwca 2015
Już za parę dni, za dni parę ...

Wakacyjnych przyjemności!

00:26, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Posobotnie echa!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie na sobotnie spotkanie rodzin edukacji domowej. Gościliśmy domowych edukatorów z kilku województw. Spędziliśmy ten czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Szczególne podziękowania kieruję do Kasi i Natalii za ich wszechstronną pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia!

Podziękowania należą się również Marii Radojewskiej za wynajęcie pomieszczeń Centrum Fizjoterapeutycznego i Edukacyjnego na potrzeby naszego spotkania, Marzenie i Piotrowi Lisiakom za ich pomoc, Restauracji "Kryształowa", a szczególnie Pani Anieli Kusz, a wreszcie obsłudze Pałacu w Pawłowicach, gdzie nasi goście mogli przenocować!

Dziękuję też swej córce, Emilce, za zaopiekowanie się dziećmi!

00:00, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 czerwca 2015
Sobotnie spotkanie

Drodzy Państwo, spotkamy się w najbliższą sobotę, około 10 rano, w Centrum Fizjoterapeutycznym i Edukacyjnym Maria Radojewska, które znajduje się w Poniecu, przy ul. Kościuszki 19.

Cieszymy się na to spotkanie z Państwem!

23:10, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 czerwca 2015
Zapraszamy do Ponieca

Wspólnie z mężem zapraszamy Państwa na spotkanie rodzin edukacji domowej do Ponieca. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie gotowości do wzięcia w nim udziału do najbliższej środy, 10 czerwca br.

23:40, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 maja 2015
Errare humanum est,

in errore perservare stultum!

23:30, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 maja 2015
Gratulacje dla Prezydenta Elekta!

...

23:19, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 maja 2015
Już bez znaku zapytania!

Jak możecie Państwo zauważyć (sama dowiedziałam się o tym fakcie od rodziców), przestałam być konsultantem ds. edukacji domowej Szkoły w Lubczynie. To przykre!

W miejscu, gdzie wcześniej figurowały dane moje i mojej córki, obecnie znaleźć można jedynie imię: Emilia i błędny numer naszego telefonu. 

Prawdziwy numer to: 602 403 492

Nasz adres e-mail: homeed@poczta.onet.pl

23:20, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 maja 2015
Współpraca z Lubczyną?

...

09:27, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 kwietnia 2015
Bajka o żelaznym wilku (z wyjaśnieniami)

Niedawno, całkiem niedawno temu … Gazeta Dziennik Prawny doniosła o nieomal ogólnokrajowym „powstaniu kwietniowym” samorządowców, jakie wybuchło przeciwko przymusowi wypłacania dotacji szkołom współpracującym z rodzinami edukacji domowej (do jednego wora trafiły rodziny mieszkające w Polsce, i te, które w pogoni „za chlebem” osiadły poza granicami kraju).

Przecież te szkoły nic nie robią – powiadają włodarze – a olbrzymie (w miliony idące) pieniądze biorą! Godnać to podziwu troska o racjonalne wydawanie „wspólnych” pieniędzy.

Z tym swoim wiekopomnym odkryciem udali się z petycją do Jejmości Minister JK-R, a Ta, a juści, przyjęła ich ciepło. I im, i czytelnikom GDP solennie przyrzekła sprawą w najbliższej przyszłości się zająć (sama Ona przecie „Chodząca Odpowiedzialność”). Dotacje zostaną więc tym szkołom znacząco obcięte, by cwaniactwu i pazerności (które w środowisku edukacji domowej są przecież obecne!) dać twardy odpór. A potem wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie …

Że też takie "bajki" poważna Gazeta wypisuje?!

Pani Minister powinna wiedzieć (od tego ma czynowników), że manipulacji na dotacjach dla uczniów edukacji domowej Ministerstwo już nieraz się dopuszczało. Najpierw i dawno temu zwyczajnie, a całkowicie bezprawnie, zawłaszczało całość tych środków. Po szeregu naszych doniesień do prasy, Ministerstwo chyłkiem się z owej grabieży wycofało (wycofując też okólnik w tej sprawie).

Niezależnie od tego, kto nakręcił kolejną w tym zakresie intrygę, pod koniec 2013 roku Naczelnik Przedszkoli MEN wydał „interpretację” przepisów ustawy, wedle której placówkom sprawującym nadzór nad „domowymi zerówkowiczami” dotacje z tytułu tych dzieci w ogóle nie przysługują.  Samorządowcy zażądali więc ... zwrotu pokaźnych sum, odmawiając wypłaty kolejnych dotacji!

Jednak, zdaniem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich RP, interpretacja taka jest niedopuszczalna!

Teraz mamy do czynienia z kolejną odsłoną tej pseudo-demokratycznej farsy.

Dlaczego farsy? A dlatego, że samorządowcy, robią za „pożytecznych idiotów” zgłaszając swoje postulaty, bo efekt będzie taki, iż także i oni, choć ostrzą sobie na nie zęby, tych dotacji nie zobaczą. MEN, mając pełne dane, które właśnie skrupulatnie i zapewne nie na darmo gromadzi, wypłaci tym „idiotom” już pomniejszone środki. I, jak za dawnych, dobrych czasów, pieniądze zostaną w Warszawie (a premie trafią do operatywnych pracowników MEN)!

A dlaczego pseudo-? Kłopot polega na tym, że wymarzone przez urzędników „rozwiązanie” stanowi ewidentną dyskryminację, wykluczoną przez Konstytucję RP, dyskryminację obywateli-rodziców uczniów edukacji domowej i opiekuńczych dla nich szkół. Owe „marnotrawione dotacje” pochodzą z podatków tychże obywateli i przysługują wyłącznie ich dzieciom! A szkołom się należą, ponieważ  szkoły te robią dla swoich podopiecznych naprawdę wiele (przynajmniej większość z nich).

A na krótkowzroczną pazerność i arogancję władzy odtrutką będą wyroki wymiaru sprawiedliwości, do kontaktu z którym zachęca Rzecznik Praw Obywatelskich (w piśmie do mojego męża z dnia 19 stycznia br.). 

23:42, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 kwietnia 2015
2010-2015

...

23:18, mamareszke
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
| < Sierpień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zakładki:
ABRAMOWICZ ARTUR I MORACZ
AKADEMICKIE LICEUM W POZNANIU
ALINA DĄBROWSKA I LUBCZYNA
CIEKAWOSTKI
EDUKACJA
FRIENDS
GRUPA ANIMACJI SPOŁECZNEJ
KSIĄŻKI
MEDIA O ED.
MY I MEDIA
Oprócz wyrabiania w dzieciach umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, uczymy oporu wobec presji i schematów społecznych.
POLECAM
PRZYJAZNE SZKOŁY
RODZINY ED
ULUBIONE BLOGI